top of page
Pacewicz
Maria ,,Mery" Piątkowska
Marcin Blacha

Story Director w CD-Projekt Red, pisarz, scenarzysta i designer. Od ponad 18. lat zajmuje się grami, z czego od ponad 11. grami wideo. Autor licznych artykułów i publikacji w takich czasopismach jak: Portal, Magia i Miecz, Gwiezdny Pirat oraz innych periodykach.

Specjalista od fabuł nieliniowych.
Współtworzył serię gier wideo o Wiedźminie oraz paper rpg takie jak:  "Wyścig", "Neuroshima", "Detroit", "Krew i Rdza", "Bohater^2", "Miami", "Zaginione miasto", "Piraci", "Bohater^3", "Wieże Żywiołów", "Miecze Zdrady", "Dar Drugiej Siostry", "Gambit”. "Monastyr". 

Artur Ganszyniec

Game designer, projektant i producent. Doświadczenie w zakresie tworzenia interaktywnych fabuł gromadzi od kilkunastu lat. Pełnił funkcję głównego scenarzysty przy produkcji pierwszej części Wiedźmina. Brał udział w produkcji licznych gier mobilnych oraz klasycznych, papierowych gier RPG. Prowadzi na Politechnice Łódzkiej zajęcia z projektowania fabuły w grach.

Klimek
Stanisław Krawczyk

Stanisław Krawczyk – z wykształcenia psycholog i polonista, obecnie kończy doktorat o polskiej fantastyce w Instytucie Socjologii UW. Członek redakcji „Homo Ludens” i „Replay”, krajowych czasopism naukowych poświęconych badaniu gier. Artykuły dotyczące gier wideo publikował m.in. w „Tekstach Drugich” i „Kulturze Współczesnej”, brał też udział w pracach redakcyjnych nad groznawczym numerem tematycznym tego ostatniego periodyku (nr 2/2016). Redaktor magazynu „Kontakt”, prowadzi także ,,Stanisław Krawczyk fanpage" i bloga.

dr Piotr Kubiński

Doktor nauk humanistycznych, literaturoznawca, badacz mediów cyfrowych. Stopień doktorski otrzymał na podstawie rozprawy "Poetyka gier wideo" nagrodzonej w Konkursie Polskiego Towarzystwa Komunikacji Społecznej na Najlepszą Pracę Doktorską z zakresu Nauk o Mediach i Komunikowaniu „DOKTORAT ’14”. Pracownik Zakładu Komparatystyki na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego, sekretarz Pracowni Badań Intersemiotycznych i Intermedialnych UW, doktorant w Instytucie Historii Sztuki UW. Publikował m.in. w „Images”, „Tekstach Drugich”, „Przeglądzie Humanistycznym”. Przez wiele lat pracował jako specjalizujący się w grach wideo publicysta i dziennikarz telewizyjny.

Stanisław Krawczyk
Kubiński
Maj
Krzysztof Maj

Doktorant Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, finalizujący rozprawę z zakresu transmedialnej teorii światotwórstwa w literaturze i grach komputerowych; fundator i członek zarządu Ośrodka Badawczego Facta Ficta w Krakowie (factaficta.org); redaktor naczelny czasopisma naukowo-literackiego „Creatio Fantastica” (creatiofantastica.com); autor książki Allotopie. Topografia światów fikcjonalnych (2015).

Autor wielu tekstów z zakresu badań nad światotwórstwem, narratologią transmedialną, utopiami, dystopiami, fantastyką i grami komputerowymi, publikowanych między innymi na łamach „Zagadnień Rodzajów Literackich”, „Tekstów Drugich”, „Ruchu Literackiego”, „Wielogłosu”, „Śląskich Studiów Polonistycznych”, „Fa-artu”, „Avantu”, „Utopian Studies” czy „Image. Journal of Interdisciplinary Image Science”.

Marcin Łączynski

Prezes InteliGames, autor kilkudziesięciu gier szkoleniowych. Z wykształcenia medioznawca, marketingowiec i statystyk. Współwłaściciel firmy badawczo-doradczej TMResearch. W InteliGames zajmuje się tworzeniem modeli i algorytmów do gier, a także narzędziami i technikami wzmacniającymi efekty edukacyjne. Autor bloga gry-szkoleniowe.blogspot.com oraz wydanej w 2013 i wyróżnionej przez PTTB książki „Gry Szkoleniowe. Praktyczny Przewodnik”. Członek ISAGA (International Simulation And Gaming Association), członek rady programowej Laboratorium Badań Medioznawczych Uniwersytetu Warszawskiego. 

dr Michał Mochocki

Adiunkt w Instytucie Neofilologii na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, do 2016 koordynator specjalizacji "GAMEDEC: badanie i projektowanie gier", członek zarządu Polskiego Towarzystwa Badania Gier. Autor historycznych RPG i larpów, popularyzator gier fabularnych w edukacji. Redaktor niedawno wydanej książki "Imagine This: The Transformative Power of Edu-Larp in Corporate Training & Assessment" (Blaz Branc et al., 2018). Aktualnie pisze pracę o dziedzictwie kulturowym w RPG, larpach i rekonstrukcjach historycznych.

Marcin Łączyński
Mochocki
Grzegorz Olifirowicz

Nazywam się Grzegorz Olifirowicz i przekładam świat gier na ludzki. A w zasadzie na biznesowy. Zajmuję się grywalizacją, czyli wykorzystaniem elementów gier w biznesie. Jestem też autorem książki „Gamifikacja – 100 sposobów gamifikacji Twojego biznesu”. Prowadzę działalność konsultacyjną dla przedsiębiorców, pomagając im usprawnić ich projekty. Jestem też członkiem zarządu Fundacji TEAM Teatrikon, bloggerem, trenerem umiejętności miękkich (zwłaszcza komunikacji), absolwentem anglistyki, członkiem honorowym Europejskiego Forum Studentów AEGEE-Lublin, albo po prostu zwykłym-niezwykłym gościem z Lubelszczyzny. Generalnie, nie nudzę się. Pomagałem w realizacji kilkunastu projektów animacyjno-szkoleniowych, jak i przeprowadzałem szkolenia wzdłuż i wszerz kraju dla polskich oraz zagranicznych odbiorców. W wolnym czasie lubię grać w gry, poczytać fantastykę, albo i nawet coś samemu popisać.:)

Olifirowicz
Krzysztof Pacewicz

Filozof. Doktorant na Wydziale „Artes Liberales” Uniwersytetu Warszawskiego.

Współzałożyciel Laboratorium Techno-Humanistyki WAL UW, badającego technologie z perspektyw humanistycznych i społecznych. Zajmuje się relacją między polityką a życiem.

Publicysta Res Publiki Nowej.  Autor nagrodzonej rozprawy filozoficznej "Fluks. Wspólnota płynów ustrojowych" (Warszawa 2017). Współredaktor książek "Foucault: źródła // ujścia" (Warszawa 2015) i "Gamification: Critical Approaches" (Warszawa 2015).

 

Maria ,,Merry" Piątkowska

Doktorantka na wydziale Filologii Angielskiej UW, gdzie zgłębia zagadnienie horroru w kulturze popularnej. Z zawodu Narrative Designer/Scenarzysta w studio CI Games.

Z RPG związana od 18 lat – przede wszystkim w roli MG, ale również jako Gracz. Mistrz Gry na obozach tematycznych dla młodzieży, aktywny prelegent na konwentach, redaktor w serwisie polter.pl, autorka tekstów w czasopiśmie MiM, członek kapituły Quentin, współzałożyciel stowarzyszenia GRAJ! Kolektyw promującego gry RPG, larpy, gry planszowe w Polsce.

Nasi goście

Paweł Schreiber

Doktor, adiunkt w Katedrze Filologii Angielskiej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, specjalista w zakresie współczesnego dramatu brytyjskiego. Krytyk teatralny (Teatr, Didaskalia, Chimera). Współtwórca bloga Jawne Sny, zajmującego się problematyką gier wideo i ich związków z pozostałymi gałęziami kultury. O grach pisywał m. in. w Przekroju, na Dwutygodniku i w Magazynie PIXEL.

Schreiber
Jacek Siadkowski

Przedsiębiorca Społeczny, współzałożyciel i CEO Gerere Fun for Good. Ekspert w obszarze grywalizacji, projektowania behawioralnego i przedsiębiorczości społecznej. Współzałożyciel polskiego rozdziału Kairos Society - globalnej sieci młodych przedsiębiorców prowadzących biznesy mające pozytywnie wpływać na świat. Jest na misji pozytywnego wpływu na życie 1 miliona ludzi w ciągu następnych 5 lat.

Siadkowski
Bartosz Zioło

W 1989 roku, w wieku 3 lat zagrał w swoją pierwszą grę. Był to „Pong” na specjalnie dedykowanej pod niego konsoli podłączonej do czarno-białego telewizora marki „Rubin”. Od tamtej pory bezustannie i nieprzerwanie nazywa siebie graczem.

Uzależniony od gier wideo, zna zasady ponad stu planszówek, w rpg grał już w podstawówce. Szczególnie umiłował sobie jednak larpy. Obecnie ich tworzenie jest jego źródłem utrzymania (pracuje np. przy głośnym "The Witcher School"). Prowadził scenariusze na zagranicznych festiwalach – w Czechach, Danii i Norwegii. Propagator jeepformów, wolnej formy i ogólnie nowatorskich rozwiązań. Jego artykuły pojawiają się w publikacjach i magazynach związanych z tą tematyką. Współorganizator festiwali fantastycznych „Inne Sfery”, larpowych „Hardkon” oraz pierwszej w Polsce konferencji larpowej „Kola”. Wielokrotny sędzia na konkursach larpowych (w tym pięciokrotnie na "Złotych Maskach" na Pyrkonie). Posiada własny arcadeowy automat do gier, lubi słabe filmy i dobre piwo.

Bartosz Zioło
Adrian Perjon

Aktor. Innowator. Przedsiębiorca. Absolwent PWST Kraków. Specjalizacja aktorska: kreacja zróżnicowanych charakterologicznie i motorycznie bohaterów gier i Wirtualnych Ludzi. Doświadczony aktor dubbingowy. Właściciel studia nagrań lektorskich. Współtwórca Virthu – Virtual Humans, czyli cyfrowych postaci sterowanych na żywo na potrzeby marketingu i rozrywki. Założyciel i współwłaściciel Mocap.pl – pierwszego w Polsce studia Motion Capture, oferującego usługi z zakresu motion capture dla małych, niezależnych studiów developerskich.

11-12 maja
ul. Dobra 72
Marcin M. Chojnacki

Doktorant w Instytucie Kultury Współczesnej Uniwersytetu Łódzkiego, współtwórca i współprowadzący projektu Grakademia popularyzującego naukowe oraz krytyczne podejście do gier wideo, sekretarz redakcji czasopisma „Replay. The Polish Journal of Game Studies”, współorganizator cyklicznej konferencji naukowej „Kultura Gier Komputerowych”, publikuje dla portali Świat Gry i Gamezilla, zainteresowany tematyką remediacji, estetyki, interfejsu, a także sprawczości w elektronicznej rozrywce.

Chojnacki
  • Facebook Social Ikona
  • Facebook Social Ikona
  • Facebook Social Ikona
Gronalia 2018
Festiwal Sztuk Wyzwolonych
Wydział "Artes Liberales"
11-12 maja ul. Dobra 72
Adrian
bottom of page